#WYPOCZYWAJ W NIELESTNIE

Atrakcje i okolica

Sprawdź, co warto zobaczyć w bliskiej okolicy

Spływy kajakiem po Bobrze

Doskonały sposób na aktywny wypoczynek i odkrywanie uroków przyrody Dolnego Śląska. Podczas spływu będziesz mógł podziwiać malownicze krajobrazy, spotkać dziką faunę. Wybierz się na niezapomnianą przygodę kajakową po rzece Bóbr i doświadcz harmonii z naturą w sercu Gór Izerskich.

Zamek Gryf w Proszówce

Urokliwe i tajemnicze ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka koło Gryfowa Śląskiego. Aktualnie w częściowej odbudowie. Zbudowany w XIV wieku, oferuje piękne widoki na okolicę. Można tu zobaczyć również wystawy dotyczące historii zamku i regionu.

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu 

Nietypowe muzeum poświęcone dwóm kultowym postaciom polskiej komedii, a dokładnie kultowej trylogii sylwestra Chęcińskiego „Sami Swoi” „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Można tu zobaczyć różnorodne eksponaty, zdjęcia i rekwizyty związane z filmami.

Zamek Wleń (Lenno)

Nezwykłe miejsce o bogatej historii i urokliwym położeniu w Górach Izerskich. Oferuje fascynujące i zapierające dech w piersiach widoki z wieży na okolicę. To idealny przystanek dla miłośników zamków i pięknych krajobrazów Dolnego Śląska.

Dziki Wąwóz

Zapraszamy do odkrycia Dzikiego Wąwozu - skalistego odcinka doliny Maciejowickiego Potoku, położonego tuż przed jego ujściem do Bobru. Ten kilometrowy wąwóz, na wysokości około 300 m n.p.m., zachwyca swoim naturalnym pięknem.  między strefą granitów a łupków, można podziwiać piękną kaskadę znaną jako Dziki Wodospad, a tuż obok niego znajduje się wejście do niewielkiej jaskini zwanej Dziką Grotą. 

Wieża Książęca w Siedlęcinie

 Unikatowy obiekt o fascynującej historii sięgającej średniowiecza. Zbudowana w 1313 roku na polecenie księcia Jaworskiego Henryka I, wieża pełniła funkcje obronne oraz mieszkalne przy przeprawie przez rzekę Bóbr. Dzięki staraniom Fundacji Zamek Chudów, od 2001 roku budynek odzyskał dawny blask i został udostępniony do zwiedzania.